همکاران > تصفیه آب

تصفیه آب


• سیستم تصفیه آب خاکستری:

آب خاکستری به آب های ضايعاتي حاصل از فعاليت های معمول روزانه نظیر رخت‌شویی، شستشوی ظروف و حمام کردن گفته میشود، که می‌توانند برای اموری مثل آبیاری فضاهای سبز، فلاش تانک ها و ساختمان‌های نیازمند رطوبت زیاد همچون گلخانه‌ها، به مصرف مجدد برسند. آب خاکستری یا فاضلاب‌های خانگی تفاوت‌های زیادی با فاضلاب توالتی دارند، زیرا مورد اخیر را با نام گندآب‌ها (یا آب سیاه) می‌شناسند که حاوی فضولات انسانی هستند. آب خاکستری اصولاً نام خویش را از ظاهر تیره‌ای دریافت کرده که حد واسط آب آشامیدنی با مفهوم آب سفيد و گندآب های توالتي يا آب سياه مي باشند. در استفاده از آب خاکستری مهم‌ترین چیزی که باید به آن توجه کرده و قبول کنیم این است که این آب‌ها با آب سیاه یا فاضلاب‌ها تفاوت دارند. آب خاکستری را می‌توان حتی در همان محل تولید شده مورد بازیافت و تصفیه قرار داد. برای این کار واحد‌های کوچک و نسبتا ارزان‌قیمتی وجود دارد که با کمی هزینه می‌توان آب خاکستری حاصل از فعالیت‌های روزمره را براحتی بازیافت کرد و در فعالیت‌هایی همچون شستشو و اموری مشابه مورد استفاده قرار داد.

سیستم تصفیه آب خاکستری شرکت Azud اسپانیا

• فیلتراسیون آب برج های خنک کننده:

بهبود بخشيدن کيفيت آب مهم ترين و موثرترين فاکتور در کارکرد بهتر و طول عمربيشتر برج های خنک کننده، ایرواشرها، کمپرسورها و ديگر وسايل تبادل گرما مي باشد.
يکي از مهمترين مشکلات در سيستم های خنک کننده آب، رشد سريع ميکرو ارگانيسم های موجود در آب ميباشد. فضای تاريک، کثيف و نسبتاً گرم مدارهای انتقال آب همواره محل مناسبي برای رشد ميکرو ارگانيسم ها به شمار ميرود. اين مهم باعث ايجاد اختلال در فرآيند تبادل حرارتي خواهد شد. ازاين رو کنترل رشد ميکرو ارگانيسم های برج خنک کن و کنترل سطح آلودگي ميکروبي يکي از مهمترين دغدغه های نگهداری سيستم های خنک کننده آب به شمار مي رود.
فيلتراسيون آب برج های خنک کننده باعث جلوگيری از انباشتگي ذرات جامد در سيستم لوله کشي آب، کف برج ها و همچنين چيلر ها مي شود که با تميز نگه داشتن آب باعث اصلاح عملکرد تبادل حرارتي آب و جلوگيری از رشد باکتری ها و ساير ميکروب های بيماری زا در سيستم مي شود.

فیلتر های مخصوص تصفیه آب برج های خنک کننده و سیستم سرمایش ساختمان ها

• خدمات شرکت زیگما:

شرکت زیگما در راستای حمایت از سیاست صرفه جوئی در مصرف منابع طبیعی در نظر دارد تا مهندسین مشاور، انبوه سازان، کارخانه داران و صاحبان ساختمانها را تشویق به استفاده از روشهای نوین نماید تا در حد امکان بتوان از مصرف بی مورد منابع طبیعی همچون آب جلوگیری نمود. به همین منظور شرکت زیگما همکاری خود را با شرکت مطرح Azud اسپانیا آغاز کرده است.
ارائه پیشنهادات، مشاوره، تأمین تجهیزات و انجام خدمات مهندسی نصب و راه اندازی از جمله خدماتی است که شرکت زیگما در راستای تحقق این مهم به عهده میگیرد.
به همین منظور یکی از قدمهایی که می توان در جهت پیشبرد این هدف برداشت استفاده بهینه از آب مصرفی ساختمان های جدید می باشد . استفاده از آب خاکستری (پساب ناشی از کف شویها، سینک های دستشویی، وان و زیر دوشی های حمام)، تصفیه آب و استفاده مجدد از آن در فلاش تانک ها و آبیاری فضاهای سبز و آب مورد نیاز برج های خنک کن میباشد .
تجهیزات پیشنهادی شرکت زیگما پکیج های تصفیه آب آماده شامل تابلوی کنترل، پمپ های گردش آب، فیلترهای چند مرحله ای، سیستم تزریق مواد ضدعفونی کننده به همراه منابع ذخیره آن می باشد. ظرفیت پکیج ها متفاوت بوده و بسته به اندازه پروژه می توان از مدلهای با حجم تصفیه بالا استفاده کرد.