همکاران > تامین تجهیزات کنترلی و ابزار دقیق

تامین تجهیزات کنترلی و ابزار دقیق


• تجهیزات کنترلی:

سیـستم مدیریت ساختمانسیستم های کنترل تهویه مطبوع شامل تجهیزات متفاوتی هستند که هر کدام وظیفه مخصوص به خود را در امر تنظیم مناسب تهویه ساختمان، کاهش مصرف انرژی و ایمنی به عهده دارند. این تجهیزات عبارتند از محرک های دمپر، انواع سنسور ها و تجهیزات ابزار دقیق و اندازه گیری، انواع شیر ها به همراه محرک ها، ترموستات ها، سوییچ های دما و رطوبت و کلید های اختلاف فشار و غیره. نوع تجهیز و همچنین سیگنال کنترلی مورد نظر با توجه به استراتژی و نقشه های کنترلی تعیین میگردد.
انواع شیر های کنترلی می توانند شامل شیر های کنترلی دو راهه و سه راهه مخصوص آب یا بخار در اندازه های مختلف و جنس بدنه متنوع با محرک های دو وضعیتی (ON/OFF)، سه وضعیتی شناور (Floating) و یا تدریجی (Modulating) با قدرت های مختلف و با مکانیزم فنر برگشت باشند. تغذیه محرک ها 24 ولت و 220 ولت متناوب است و برخی از مدل ها دارای سیگنال های فیدبک می باشند. وظیفه شیر های کنترلی، تنظیم مقدار سیال عبوری از لوله ها و کویل های تجهیزات مکانیکی از جمله هواساز ها، دیگ های آب گرم، چیلر ها و برج های خنک کننده و ... است.

شیرها، محرک ها، سنسور ها و تجهیزات ابزار دقیق، ترموستات ها و کلید های اختلاف فشار از کارخانه جانسون کنترلز Johnson Controls

انواع محرک های دمپر عبارتتد از محرک های دو وضعیتی (ON/OFF)، سه وضعیتی شناور (Floating) و یا تدریجی (Modulating) با گشتاور های مختلف و با مکانیزم فنر برگشت، تغذیه 24 ولت و 220 ولت متناوب. برخی از محرک ها دارای میکروسوییچ های داخلی و سیگنال های فیدبک نیز می باشند. همچنین محرک های دمپر مخصوص آتش و دود نیز از مهمترین محرک های دمپر هستند که در شرایط خاص برای دمپر ها و دریچه های آتش مورد استفاده قرار میگیرند. وظیفه محرک های دمپر تعیین میزان باز بودن دمپر ها و دریچه ها می باشد. فیوز های حرارتی نیز جزو لوازم فرعی محرک های دمپر به حساب می آیند که کاربرد های خاص خود را دارند. استاندارد بودن فیوز های حرارتی دمپر دارای اهمیت بسیار زیادی است که عملکرد این فیوز ها را در مواقع آتش سوزی تضمین می کند.
سنسور ها شامل سنسور های دما، رطوبت، فشار، دی اکسید کربن و سایر گازها می باشند. نوع خروجی الکتریکی سنسور اهمیت بسیار زیادی دارد و بر اساس استراتژی کنترلی تعیین می شود. در یک تقسیم بندی ساده و کلی می توان سنسور ها را به دو گروه اکتیو یا پسیو دسته بندی کرد. سیگنال الکتریکی سنسورهای پسیو توسط دو سیم یه کنترلر ارسال می شود در حالی که سیگنال سنسور ها و حسگر های اکتیو توسط سه سیم به کنترلر انتقال داده مشود. این سیگنال می تواند ولتاژی (صفر تا 10 ولت) یا جریانی (4 تا 20 میلی آمپر) باشد.

• تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق و ضد انفجار (EX):

تجهيزات اندازه گيری و ابزار دقيق، همانطور که از نامشان پيداست با هدف اندازه گيری و مانيتور کردن يک کميت فيزيکي خاص مورد استفاده قرار ميگيرند. اندازه گيری دما، فشار و رطوبت در محيط های مختلف صنعتي و غير صنعتي و همچنين اندازه گيری سطح مايعات و فلو (جريان) سيالات، جمع آوری و ثبت اطلاعات، سنجش سرعت باد و کیفیت هوا، نمایش اطلاعات بر روی نمایشگر های خاص و کنترل و تست فرایندها از جمله کاربرد های اين تجهيزات به حساب مي آيند. دامنه تجهیزات ابزار دقیق می تواند شامل یک دماسنج معمولی تا یک کنترلر فرایند های چند کمیتی پیچیده باشد. با توجه به نوع تجهيز اندازه گير مي توان از اطلاعات به دست آمده از آنها برای کنترل يک فرآيند خاص استفاده کرد.

تجهیزات ابزار دقیق از کارخانه Dwyer امریکا شامل انواع سنسور ها و گیج های دما، فشار رطوبت، کلید های اختلاف فشار، انواع مانومتر، دیتالاگر ها و ....

نمايش اطلاعات مي تواند به طور مستقيم بر روی تجهیز اندازه گير باشد يا با استفاده از يک کنترلر يا يک سيستم مانيتورينگ مرکزی اين کار صورت گيرد. در برخی موارد نمایشگر هایی خاص بر روی درب تابلو های کنترل تعبیه می شوند که وظیفه نمایش کمیت هایی از جمله دما، فشار و رطوبت را بر عهده دارند.
تجهيزات اندازه گيری با توجه به درجه حفاظت و کد آی پي (IP) درج شده بر روی بدنه، مي توانند کاربرد های متفاوتي داشته باشند. تجهيزاتي که دارای درجه حفاظت بالا باشند مي توانند در شرايط کاری سخت صنعتي مورد استفاده قرار بگيرند. همچنين برای فضا های صنعتي که امکان آتش سوزی و انفجار در آنها وجود دارد بايد از ابزارهای اندازه گيری و کنترلی ضد انفجار (Explosion Proof – EX) استفاده کرد.

تجهیزات ابزار دقیق از کارخانهتجهیزات کنترلی و ابزار دقیق ضد انفجار از Dwyer و Mercoid امریکا و Schischek آلمان

• خدمات شرکت زیگما:

شرکت زیگما جزو اولین شرکت های تامین کننده تجهیزات کنترلی، اندازه گیری و ابزار دقیق در ایران می باشد.
همکاری با شرکت ها و برند های معتبر بین المللی از جمله جانسون کنترلز (Johnson Controls)، Domat اتحادیه اروپا، Regin سوئد، Dwyer و Mercoid امریکا و Schischek آلمان، تامین تجهیزات کنترلی و ابزار دقیق با قابلیت اطمینان، پایداری و راندمان بالا و همچنین داشتن پرسنل با سابقه و مشاوران و همکاران مجرب بین المللی و اروپایی و رزومه کاری و کارنامه درخشان، مهر تاییدی بر انتخاب شرکت زیگما به عنوان تامین کننده تجهیزات ابزار دقیق می باشد.
خدمات شرکت زیگما در زمینه تامین تجهیزات کنترلی و ابزار دقیق عبارت است از:
1. بررسی نقشه های کنترلی و ارائه راه حل های مناسب و تخصصی
2. مشخص کردن تجهیزات کنترلی و ابزار دقیق متناسب با نیاز مشتری با توجه به اطلاعات فنی
3. تامین تجهیزات کنترلی و ابزار دقیق از برند های معتبر بین المللی شامل انواع کنترلر دما، رطوبت و فشار، انواع سنسور ها و گیج های دما، رطوبت و فشار، انواع ترموستات، هیومیدستات، کلید های اختلاف فشار، کنترلر سطح مایعات، فلو سوییچ سیالات، انواع تجهیزات اندازه گیر کیفیت هوا و سرعت باد، تجهیزات تست نشتی گار، انواع محرک های دمپر، انواع شیر های کنترلی به همراه محرک، دیتالاگرها و ثبت کننده اطلاعات، تجهیزات ضد انفجار (Explosion Proof – EX) و ....
4. تعیین پارامترهای کنترلرها