همکاران > کنترل تاسیسات گازی

کنترل تاسیسات گازی


• تجهیزات خط گاز مصارف ساختمانی و صنعتی:

خط گاز سيستم گرمايش ساختمان های مسکوني، اداری و تجاری و همچنين صنايع دارای تجهيزاتي از جمله فيلتر های گازی، رگولاتورها و گاورنر، شير های قطع و وصل سريع و آرام، گيج ها و سوييچ های حد بالا و پايين فشار مي باشد.
رگولاتور گاز معمولا در ابتدای خط گاز ورودی به موتورخانه قرار مي گيرد و فشار گاز را به مقدار مورد نظر با توجه به نوع کاربری ساختمان تنظيم مي کند. با توجه به حجم گاز مصرفي و فشار مورد نياز مشعل، رگلاتور مناسب از نظر ظرفيت گازدهي و فشار تعيين مي گردد. در مسير خط گاز مشعل ها، معمولا بعد از رگلاتور، شير سولنوئید بازشوی سريع و سپس شير ونت و بعد از آن شير سولنوئید بازشوی تدريجي و آرام قرار دارد. بعد از آن يک فيلتر قرار دارد تا گرد و غبار موجود در گاز را جذب نمايد. جذب گرد و غبار موجود در گازها به منظور حفاظت از تجهیزات کنترلی، رگولاتور ها، گیج ها و سایز تجهیزات موجود در خط گاز انجام میگیرد. فیلتر ها برای تمام انواع گاز های طبیعی، LPG و گازهای غیر خورنده استفاده میشوند. بعد از فيلتر، گيج نشانگر فشار وجود دارد و بعد از آنها سيستم کنترلي گاز که کنترل حدود فشار های پايين و بالا، کنترل نشتي و کنترل مراحل عملکرد مشعل را از طريق شير های کنترل کننده انجام مي دهند. بوسترهای گاز در تاسيساتي به کار مي روند که فشار گاز جهت تامين فشار مورد نياز مشعل ها کافي نبوده و نياز به افزايش فشار گاز مي باشد.

خط گاز سیستم های گرمایش خانگی و مسکونی شامل فیلترها، رگولاتورها، شیر های سولنوئید قطع و وصل سریع و ارام، گیج های فشار و .... می باشد

• دتکتور و هشداردهنده خانگی و صنعتی گازهای سمی:

دتکتورهای گاز تجهیزاتی هستند که به منظور شناسایی و مانیتورینگ گازهای سمی، قابل اشتعال و انفجار مورد استفاده قرار می گیرند. این تجهیزات به شما کمک می کنند که اگر به هر دلیل گاز به فضای کار و سکونت شما نشت کند، متوجه حضور گاز در اطراف خود شده و اقدامات لازم برای رفع خطر را انجام دهید. دتکتورهای گاز جزئي از سيستم ايمني ساختمان ها و صنايع به حساب مي آيند که قابليت اتصال به شبکه کنترلي را دارند و در مواقع مورد نياز ميتوانند فرمان خاموش شدن فرآيندی را صادر کنند. دتکتورها دارای اخطارهای صوتي و ديداری ميباشند.
دتکتور دود ابزاری است که برای حس کردن و آشکارسازی دود بویژه در سیستم‌های اعلام و اطفا حریق بکار می‌رود. برخی از آشکارسازهای دودی که معمولاً در سیستم‌های اعلام و اطفا حریق مکان‌های پر رفت‌وآمد نصب می‌شوند، پس از آشکارسازی دود یا آتش یک سیستم اعلام خطر یا سیستم خودکار اطفاحریق مرکزی را فعال می‌کنند. اما آشکارسازهای معمولی و خانگی معمولاً تنها یک زنگ خطر شنیداری یا نشانه‌های نوری از خود دستگاه آشکارساز ایجاد می‌کنند.

دتکتور ها و تجهیزات کنترل گاز از کارخانه GECA ایتالیا

• خدمات شرکت زیگما:

شرکت زیگما در طی سال های اخیر فعالیت خود را به حوزه کنترل تاسیسات گازی گسترش داده و با همکاری شرکت ایتالیایی GECA آمادگی تامین تجهیزات کنترل تاسیسات گاز خانگی و صنعتی و همچنین تجهیزات خطوط گاز را دارد.
خدمات شرکت زیگما در زمینه تامین تجهیزات کنترلی تاسیسات گازی عبارت است از:
1. تامین انواع دتکتورها و هشدار دهنده های گازهای سمی و قابل اشتعال و انفجار
2. تامین دتکتورها و هشدار دهنده های دود
3. تامین تجهیزات کامل خطوط گاز شامل فیلترها، رگولاتور و گاورنر گاز، شیر های سولنوئید قطع و وصل سریع، گیج ها و نشان دهنده های فشار گاز، کلید های اختلاف فشار و ....