همکاران خارجی > JOHNSON CONTROLS

JOHNSON CONTROLS

• شناسنامه:

نام: Domat Control System
سال تاسیس:2004
کشور: جمهوری چک و آلمان
حوزه فعالیت: کنترلرهای DDC، سیستم SCADA، دامنه کامل تجهیزات فیلد مربوط به کنترل تاسیسات مکانیکی شامل انواع سنسور، ترموستات، محرک و شیر
همکاری با زیگما از سال: 1388
وب سایت رسمی شرکت: www.domat-int.com
لینک کاتالوگ جامع:

• تاریخچه:

شرکت دومت Domat Control System در سال 2004 با هدف تولید تجهیزات کنترلی و ابزار دقیق ساختمانی و صنعتی و همچنین کنترلرهای برنامه پذیر میکروپروسسوری و توسعه نرم افزاری آنها و با همکاری تعدادی از معتبرترین کارخانه های آلمانی فعالیت خود را در کشور جمهوری چک آغاز کرد. در سال 2005 با آغاز صادرات به سایر کشورها، کار بازرگانی و صادراتی Domat شروع شد. یکی از اهداف این شرکت از همان آغاز به کار، تامین تجهیزات کنترلی برای کشورهای مختلف دنیا بود. به همین دلیل کلیه سیستم های خود را بر اساس نیاز های روز دنیا و مبتنی بر تکنولوژی کشور آلمان و استاندارهای جهانی پایه گذاری کرده است.

استاندارد ISO14001:2004

در سال 2006 با رونمایی از سیستم کنترلرهای برنامه پذیر سری MiniPLC به همراه نرم افزار پیکربندی و برنامه نویسی SoftPLC، قدم به دنیای کنترلرهای برنامه پذیر DDC (Direct Digital Controler) گذاشت. همچنین رونمایی و آغاز به کار سیستم SCADA به نام RCWare Vision حوزه کاری Domat را به هوشمند سازی و سیستم های مدیریت ساختمان گسترش داد. در حقیقت قلب تپنده توپولوژی سیستم کنترلی شرکت Domat، کنترلر DDC سری MiniPLC به همراه نرم افزار SoftPLC می باشد که با دارا بودن بلاک های برنامه نویسی مخصوص سیستم های تهویه مطبوع، کار را برای پروژه های مدیریت هوشمند ساختمان و کنترل تجهیزات مکانیکی و تهویه مطبوع آسان کرده است. همچنین نرم افزار اسکادای RCWare Vision، با دارا بودن امکان نمایش گرافیکی و جدولی وضعیت نقاط کنترلی، مدیریت آلارم ها، گزارشگیری از نقاط و وضعیت تجهیزات به شکل نمودار و جدول، جزو کاملترین نرم افزار های اسکادا در این حوزه به شمار میرود.انعطاف پذیری سیستم کنترلی شرکت Domat زمانی مشخص می شود که با دارا بودن سیگنال و پروتکل های ارتباطی استاندارد و باز (Open Protocol)، کار را برای تجمیع سیستم با تجهیزات سایر کارخانه ها امکان پذیر می کند.

در طول این سالها Domat برای گسترش همکاری خود با شرکت های بین المللی در نمایشگاه های مطرح تاسیساتی و صنعتی دنیا شرکت کرده است

در کنار کنترلر های برنامه پذیر DDC، تولید کنترلرهای متنوع اتاقی و از پیش برنامه ریزی شده در برنامه کاریDomat قرار گرفت. طراحی و ساخت ده ها کنترلر سری UI و UC از پیش برنامه ریزی شده و متناسب با نیاز بازار از سال 2007 در این شرکت آغاز شد. دامنه گسترده کنترلرهای اتاقی به همراه مشخصات ویژه و منحصر به فرد آنها، نسل تازه ای از کنترلرهای اتاقی را به دنیا معرفی کرد. کنترلرهایی با نمایشگرهای بزرگ LCD با ابعاد 60 در 60 میلیمتر که کمیت های مختلف از جمله دما را نمایش می دهد که می توان از فاصله 5 متری مشاهده کرد. به همراه یک کلید گردان بزرگ که کلیه عملیات توسط چرخش و کلیک بر روی آن انجام میشود. عملیاتی مانند حرکت در منو ها، تغییر نقاط تنظیم، تغییر برنامه زمان بندی، تغییر وضعیت عملکرد فصلی و غیره.
اواخر سال 2011 میلادی Domat به عضویت سازمان استاندارد Modbus درآمد که شامل گروهی از شرکت های تولید کننده و مصرف کننده تجهیزات کنترلی مبتنی بر پروتکل Modbus می باشد. این سازمان در زمینه گسترش پروتکل Modbus، آموزش و پشتیبانی تولید کنندگان تجهیزات مبتنی بر این استاندارد فعالیت می کند. بر اساس پروتکل Modbus، کلیه کنترلرهای شرکت Domat قابلیت تجمیع شدن با سایر کنترلرها و تجهیزاتی که از این پروتکل پشتیبانی می کنند را دارد. پروتکل Modbus برای اولین بار در سال 1979 توسط شرکت Modicon ارائه شد. پس از گذشت 30 سال اکنون این پروتکل به عنوان پرکاربردترین پروتکل در تجهیزات ساختمانی و صنعتی مطرح است.

Domat به عنوان اسپانسر در مسابقات ورزشی نیز فعال می باشد.

در سال 2013 آمار جالبی از فروش شرکت Domat منتشر گردید که نشان می دهد سالیانه بیش از 10.000 واحد کنترلی شامل کنترلر، مدول ورودی و خروجی، مبدل سیگنال و کنترلرهای مستقل به فروش می رسد. شرکت Domat در سال 2014 دهمین سالگرد فعالیت خود را جشن گرفت. کارنامه کاری این شرکت در این ده سال شامل 976 مشتری، 679 قرار داد پروژه های کنترلی، 43 کارمند، 14 توزیع کننده و نماینده در کشورهای خارجی،663 کارشناس آموزش داده شده در دوره های آموزشی و 388807 نقطه کنترلی فیزیکی می باشد.

نمودار نقاط کنترلی فیزیکی شرکت Domat از سال 2005 تا 2014

از مشخصات و مزایای Domat میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. نرم افزار SCADA با کاربری راحت برای اپراتور های ساختمان
  2. سیستم استاندراد پروتکل های ارتباطی
  3. تجهیزات کامل فیلد شامل سنسور ها، ترموستات ها، شیر و محرک
  4. نمایشگر های لمسی بزرگ LCD و کامپیوتر های صنعتی
  5. قیمت مناسب
  6. پشتیبانی فنی خوب