درباره زیگما > تاریخچه شرکت

تاریخچه شرکت


• از سال 1337 تا کنون

شرکت زیگما (سهامی خاص) در سال 1337 با هدف برآورده کردن بخشی از نیازهای تاسیسات و تجهیزات صنعتی کشور و همچنین تامین تجهیزات تاسیسات آب و برق شامل تجهیزات شبکه های توزیع برق فشار قوی و فشار ضعیف و شبکه های آبرسانی شهری، فعالیت رسمی خود را در تهران آغاز کرد.اواسط دهه پنجاه و هم زمان با لزوم توجه به بهینه سازی مصرف انرژی و بالابردن فرهنگ ساختمان ها و صنایع در این رابطه و به موازات پیشرفت و تغییر در نیازهای بازار و رشد روز افزون تقاضا برای تجهیزات کنترلی و ابزار دقیق، شرکت زیگما، ضمن ارائه خدمات پیشین در زمینه پیمانکاری تاسیسات و تجهیزات صنعتی، اقدام به توسعه فعالیت های خود در زمینه سیستم های کنترل تجهیزات تهویه مطبوع، ابزاردقیق و اتوماسیون ساختمان با همکاری شرکت صاحب نام جانسون کنترلز (Johnson Controls) بین الملل کرده و خود را به عنوان یکی از پیش گامان صنعت کنترل کشور معرفی کرد.

• تمرکز بر فعالیت های کنترلی

همزمان با گسترش دامنه فعالیت ها و حجم پروژه های شرکت در زمینه سیستم های کنترل و ابزاردقیق و با توجه به تعداد محدود شرکت های فعال در این حوزه در آن زمان، در اواسط دهه هفتاد و در سال های 1373 و 1374، مدیران شرکت زیگما با هدف ارائه خدمات هر چه تخصصی تر در زمینه کاهش مصرف انرژی صنایع و ابنیه و کنترل تجهیزات تهویه مطبوع، اتوماسیون ساختمان و ابزار دقیق، با حفظ ارائه خدمات پشتیبانی به مشتریان قبلی خود، فعالیت خود را به صورت تخصصی بر روی سیستم های کنترلی و ارائه راهکارهایی برای کاهش هزینه های مصرف انرژی و سوخت با استفاده از فناوری های کنترلی روز دنیا و مهمتر از همه سیستم های کنترلی مبتنی بر تکنولوژی جانسون کنترلز (Johnson Controls) متمرکز نمودند.

اتاق کنترل بیمارستان میلاد تهران
تامین تجهیزات از کارخانه جانسون کنترلز، برنامه نویسی و طراحی، راه اندازی و آموزش توسط شرکت زیگما

• همکاری با شرکت های بین المللی معتبر

از طریق توسعه همکاری با شرکت های بین المللی فعال در این زمینه، شرکت زیگما خدمات خود را گسترده تر نیز کرد. علاوه بر تامین تجهیزات کنترل تاسیساتی و اتوماسیون ساختمان از Johnson Controls بین الملل، همکاری با شرکت ها و برند هایی همچون Domat اتحادیه اروپا و Regin سوئد در زمینه سیستم های کنترل تاسیسات مکانیکی و مدیریت ساختمان (BMS)، تجهیزات ضد انفجار از Schischek آلمان، تجهیزات کنترل و ابزار دقیق از Dwyer آمریکا، تجهیزات اعلام نشت گازهای سمی و قابل انفجار ازGECA ایتالیا، محرک های دمپر و کنترل حجم هوا ازBelimo سوئیس، تجهیزات تصفیه آب های خانگی و صنعتی از Azud اسپانیا و SoleWater تایوان و تجهیزات آبیاری از TORO آمریکا گوشه ای از فعالیت بخش بازرگانی شرکت زیگما و همکاری مستمر این شرکت با تولید کنندگان معتبر بین المللی است.

نصب محرک های کارخانه Belimo پروژه ساختمان تجاری ایستگاه مترو امام خمینی
تامین تجهیزات، طراحی و اجرا توسط شرکت زیگما

• پرسنل با تجربه و همکاران و مشاوران بین المللی مجرب

شرکت زیگما با داشتن کارشناسان و متخصصین فنی و با تجربه در زمینه تامین، طراحی و برنامه ریزی، نصب و راه اندازی سیستم های کنترلی، برای انجام بهینه تعهدات خود، نه تنها از تخصص و دانش تیم مهندسی خود بهره می برد بلکه از تجربیات و مشاوره همکاران بین المللی خود نیز استفاده می کند. گذراندن دوره های تخصصی در شرکت جانسون کنترلز آلمان توسط متخصصین زیگما، و همچنین دوره های آنلاین اختصاصی شرکت Domat، مهر تاییدی است بر تخصص کارشناسان شرکت زیگما و پشتیبانی فنی تولید کنندگان در پروژه های داخل کشور.

• مختصری از رزومه کاری شرکت

راه اندازی سیستم مدیریت هوشمند ساختمان(BMS) بیمارستان 1000 تختخوابی تخصصی و فوق تخصصی میلاد تهران، بیمارستان 350 تختخوابی شرکت ملی نفت در اهواز، نیروگاههای کارون 3 و 4، مجتمع آموزشی جامع الزهرا قم، مجتمع دخانیات گیلان، ساختمان مرکزی وزارت کشاورزی، دانشکده عمران دانشگاه صنعتی شریف، واحد Lyophilization کارخانه داروپخش، بیمارستان 210 تختخوابی عرفان، مجتمع اداری تجاری نگین شرق و ساختمان مرکزی بانک خاورمیانه بخشی از پروژه های هوشمند سازی صنایع و تاسیسات کشور است که توسط تیم متخصص شرکت زیگما در سالیان گذشته انجام شده و همکاری با مشتریان نام آشنا و معتبر مذکور مهر تاییدی است بر کیفیت و اعتبار خدمات ارائه شده توسط شرکت زیگما.
همچنین تامین، نصب و راه اندازی سیستم کنترل تاسیسات مرکز تجاری ایستگاه مترو امام خمینی تهران، بیمارستان 250 تختخوابی کسری، بیمارستان قلب و عروق تهران، ساختمان مرکزی بانک صادرت (برج سپهر) تهران، مجتمع بهداشتی-رفاهی محک، ساختمان اداری وآموزشی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) و همکاری با صنایع، نیروگاه ها و کارخانجات از جمله نیروگاه سیاه بیشه، پتروشیمی اراک، اتیلن-اولفین خارک، پتروشیمی مهر عسلویه، پتروشیمی کاویان عسلویه، و همچنین اجرای سیستم های تاسیساتی نمایشگاه بین المللی تهران، پارک ملت، سیستم اعلام و اطفا حریق آشیانه جت F14، ایرباس و آشیانه شماره 3 جمهوری اسلامی ایران در فرودگاه مهرآباد، برق منطقه ای اصفهان، مس سرچشمه، شهر صنعتی اراک و ... تاریخچه بیش از 50 سال فعالیت مستمر شرکت را رقم زده است. رزومه کاری و کامل فعالیت های شرکت زیگما به همراه Case Study ها و مطالعات موردی برخی از پروژه ها را در صفحه "پروژه های زیگما" مشاهده فرمایید.

کارگاه تابلو سازی، تابلو های کنترلی نیروگاه سیاه بیشه
تامین تجهیزات از شرکت Domat، برنامه ریزی کنترلرها و راه اندازی توسط شرکت زیگما

• چشم انداز زیگما

شاید یکی از مهمترین عوامل پیشرفت شرکت زیگما را می توان در یک جمله ارائه خدمات با کیفیت فنی و مهندسی در زمینه سیستم های کنترلی دانست که در کنار تجهیزات و برند های معتبر خارجی همچون جانسون کنترلز (Johnson Controls) سعی در مشارکت در پروژه های داخلی دارد و همواره در حال تحقیق و بررسی شرایط برای تشخیص نیازهای صنایع کشور بوده و کوشش در جهت تامین تجهیزات مورد نیاز آن و حتی فراتر از آنرا دارد.


راه اندازی تابلو های کنترلی ساختمان مرکزی بانک خاورمیانه
تامین تجهیزات از شرکت Domat، برنامه ریزی، نصب و راه اندازی سیستم مدیریت ساختمان توسط شرکت زیگما

این باور در شرکت زیگما وجود دارد که هر یک از پرسنل شرکت، یکی از عناصر موفقیت شرکت بوده و همکاری آنان برای رسیدن به اهداف والای آینده و دستیابی به سطحی از ارائه خدمات فنی و مهندسی همپای استانداردهای بین المللی، مورد نیاز است. هدف شرکت زیگما کاملا روشن است. ارائه راه حل های قابل اعتماد و ایمن با بکارگیری تکنولوژی¬های برتر برای کاهش مصرف انرژی و سوخت های فسیلی و در نهایت کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و ساختن دنیایی سبز با ارج نهادن بر ارزش انرژی که سود و منفعت آن برای کل دنیا و ملت خودمان خواهد بود.